Świadomy trening przynosi zdecydowanie większe efekty. Warto o tym pamiętać i przy wyborze asortymentu do ćwiczeń, korzystać z udogodnień dawanych przez technologię. Dla przykładu, pulsometr okaże się niezastąpioną pomocą dla biegacza. Szeroka oferta na rynku oraz mnogość funkcji sprawiają, że jego zakup wcale nie należy do prostych.

Nie tylko do biegania…

Pomiar tętna używany jest jako wyznacznik intensywności treningu w wielu sportach. Można wymienić tutaj chociażby kolarstwo czy też triathlon. Amatorscy biegacze także bardzo często decydują się na zakupy tego typu. I tutaj pojawia się problem. Większość osób nie wie, czego dokładnie szuka. Tymczasem rynek akcesoriów dla biegaczy jest bardzo rozbudowany. Można tu znaleźć wiele różnych produktów, w odmiennych wariantach i cenach.

Tanio nie znaczy dobrze…

Pierwsza myśl, która przychodzi do głowy kupującego to cena. Większość osób uważa, że zakup pulsometru nie powinien być drogi. Tymczasem to popularny błąd. Wszystko zależy od nas i chwilowych potrzeb. Nie zawsze zakup tego akcesorium w supermarkecie przyda się nam na długi czas. Bardzo często, taki pulsometr zostanie przez nas wyrzucony po niespełna miesiącu. Cena przekłada się bowiem na jakość materiałów, brak wodoszczelności czy też mniej dokładne pomiary odczytu.

Po drugiej stronie stoją zaś produkty bardzo drogie oraz bogate w funkcje. To właśnie mnogość tych ostatnich zachęca do ich zakupu. Reklama oraz dystrybucja skutecznie napędzają sprzedaż. Tymczasem dla biegacza, produkt okazuje się mało zrozumiały. Niektórzy stwierdzą nawet, że jest on skomplikowany.

Pulsometry z drogiego segmentu mają jednak wiele niebywałych zalet. Między innymi, najczęściej działają z oprogramowaniem komputera (znika problem przeglądania osiągnięć na małym ekranie urządzenia). Dodatkowo zapisują nasze wyniki, mierzą ciśnienie. Co ciekawe, większość początkujących biegaczy, nie wykorzysta w żadnym stopniu tych funkcji. Taką formę poleca się głównie dla zaawansowanych, którzy z bieganiem wiążą swoją przyszłość.

Gdzie zatem kupować?

Pulsometr to dla początkującego biegacza, narzędzie raczej hamujące ,,niezdrowe zapędy”. Istotne jest zatem, aby urządzenie miało w sobie funkcję alarmu. Przetrenowania prowadzą do częstych urazów oraz rychłego końca naszej przygody z bieganiem.

Nie będzie niczym odkrywczym stwierdzenie, że najlepiej zakupów dokonywać w specjalistycznych sklepach. Sytuacja jest tutaj analogiczna do wszystkich innych produktów. Jeżeli w pobliżu naszego miasta nie ma sklepu dla biegaczy, zakupów można dokonać za pośrednictwem sieci (na przykład tutaj http://www.dobiegania.pl/elektronika-do-biegania-pulsometry-zegarki-c-167_134.html). Chociaż w supermarketach możliwe jest znalezienie o wiele tańszych produktów, najczęściej będą one bardzo marnej jakości. Co za tym idzie, nie spełnią nawet podstawowych funkcji.

Rozsądny trening

Zakup pulsometru wpływa przede wszystkim na większą kontrolę własnych możliwości. Powszechnie znany jest fakt, iż zorganizowany trening przyniesie o wiele lepsze efekty. To także eliminacja ryzyka wystąpienia kontuzji. Początkujący biegacze, przed przystąpieniem do działań, powinni poznać strukturę prawidłowego treningu oraz jego orientacyjny czas trwania. Bieganie musi stać się przyjemnością. W innym wypadku, po pewnym czasie w naszych poczynaniach zagości szczera niechęć. Stąd zaś, niedaleka droga do zaprzestania tej aktywności fizycznej.