Biegasz już od dłuższego czasu i nie widzisz pożądanych rezultatów? Chcesz się kolejny raz poddać, bo nie widzisz sensu skoro ci nie wychodzi? Zwróć uwagę na kilka jakże podstawowych i prostych aspektów, które mają duży wpływ na efektywność takiej dyscypliny sportowej, jaką jest bieganie.

Odpowiedni strój, czyli komfort

Zacznijmy od tego, że jeżeli chcesz wziąć się za bieganie porządnie to musisz zaopatrzyć się w odpowiedni do tego strój. Nie przebiegniesz określonego dystansu w dżinsach, czy zimowych kozakach. To raczej oczywiste. Jeżeli nie jesteś pewien warunków pogodowych warto postawić na zakup odzieży termoaktywnej. Dzięki jej właściwościom nie będziesz musiał się już więcej martwić o to, czy przypadkiem nie będzie ci zbyt zimno bądź zbyt ciepło, gdyż ta odzież ma za zadanie ustabilizować ciepłotę naszego ciała zależnie od tego w jakich warunkach pogodowych się znajdujemy, czy raczej biegniemy. Jak pewnie się zorientowałeś na rynku jest wiele producentów, którzy oferują niezawodność swoich produktów. Pamiętajmy o tym, że przecież buty do biegania to najbardziej podstawowy fundament, który gwarantuje Ci efektywne bieganie bez zbędnych kontuzji. W nie również warto się zaopatrzyć.

Właściwy nastrój, czyli niby taki błahy czynnik, ale czy do końca?

Biegasz i za każdym razem wmawiasz sobie, że przecież i tak nie dasz rady? Bo przecież dzisiaj masz zły dzień i w sumie to nic ci nie wychodzi tak jak chciałeś. Po co się starać? Nie warto. Bzdura. To jaka okaże się dla nas codzienność zależy wyłącznie od tego w jaki sposób postrzegamy rzeczywistość. Biegniesz, jesteś już w połowie drogi i nagle do twojej głowy przychodzi pomysł, że możesz za chwilę zawrócić i pójść do domu. Pomyśl inaczej. Po pierwsze fakt, że przebiegłeś już te kilka kilometrów jest bardzo znaczący oraz budujący dla ciebie. Drugi nie ruszyłby się wcale z miejsca, a ty podjąłeś się wyzwania. Miałeś odwagę, by zacząć cokolwiek. Pomyśl o tym jaka wielka satysfakcja czeka cię na mecie swojego dystansu. Prócz tego co siedzi w twojej głowie są jeszcze czynniki zewnętrzne. Owszem, one również mają wpływ. Nie możesz obejść się bez muzyki? Dlaczego miałbyś utrudniać sobie tak naprawdę przyjemność, jaką może być bieganie i ćwiczyć dany sport bez muzyki? Prócz samego faktu, że do swoich uszu wsadzisz słuchawki z muzyką jest jeszcze to jaka ta muzyka jest. Tak, to też ma wpływ na twój nastrój. Przede wszystkim warto postawić na jakiejś luźniejsze, może nawet nieznane nam melodie. Gdy słuchamy piosenek, które znamy skupiamy się na ich tekście. Warto zainwestować w pobranie kawałków, które nie będą nam do końca znane. Dzięki temu bardziej skupimy się na tym jaką motywację daje nam słuchana, radosna muzyka aniżeli na jej znaczeniu, czy głębszym dnie.

Podstawowym faktem jest to, że jeżeli wybierasz się na bieganie to warto zainwestować w uśmiech na naszej twarzy, a przede wszystkim w odpowiednią motywację. Nie warto rozmyślać o smutkach, czy żalach. Po drugie, strój. Ubrania, które ubierasz, czy buty również mają wpływ na to jak się czujesz gdy biegniesz.