Bieganie- sport, który zdecydowanie jest najczęściej wybierany przez Polaków ze względu na to, że nie potrzebujemy do niego żadnych specjalnych akcesoriów. Wystarczą nam dobre buty, wygodne ubranie oraz park bądź też inna lokalizacja. 

Brak wymagań sprawia, że możemy biegać w każdej chwili, gdy tylko znajdziemy trochę wolnego czasu.

Co jednak, gdy decydujemy się na regularne treningi? 

Może Was to zdziwić, ale to właśnie bieganie pozwala nam spalić najwięcej kalorii. 30 minut biegu ze średnią prędkością pozwala nam spalić prawie 500 kcl. Przyjmując, że będziemy poświęcać 30 minut 4 razy w tygodniu, to uda nam się spalić 2000 kcl. Warto też zauważyć, że osoby z większą nadwagą spalą o wiele więcej. Przykład, którego użyłam dotyczy człowieka ze średnią wagą.

Po jakim czasie widać efekty? 

Pytanie to pojawia się zawsze, gdy zależy nam na zmianach naszej sylwetki. W przypadku biegania efekty widać po dwóch tygodniach. Nasze ciało potrzebuje czasu, aby można było dostrzec zmianę gołym okiem. Bieganie angażuje całe nasze ciało, dlatego możemy mieć pewność, że nasz wysiłek nie pójdzie na marne. Po dwóch tygodniach powinniśmy nabrać kondycji, a wtedy może uda nam się wydłużyć czas biegu, co skutecznie zwiększy ilość spalonych kalorii i przyśpieszy kolejne efekty.

Warto jednak wspomnieć, że bieganie nie przynosi korzyści tylko i wyłącznie w postaci utraty zbędnych kilogramów.

Jakie są zatem inne korzystne efekty, które niesie za sobą ten sport? 

Po pierwsze jest idealnym lekarstwem na stres i rozładowanie złych emocji, które kumulują się w nas przez problemy w pracy bądź też w szkole. Ruch jest najlepszym sposobem na odreagowanie złości oraz poukładanie swoich myśli, które często przez brak czasu są chaotyczne. Bieg pozwoli nam odciąć się od problemów, a co za tym idzie będziemy spokojniejsi, co w naszym zabieganym świecie jest ogromnym plusem.

Po drugie będziemy mieli więcej energii, a to dzięki temu, że więcej świeżego powietrza będzie docierać do naszych komórek oraz mózgu.

Po trzecie nasza skóra szybko doceni ten sport. Dzięki temu, że bieg angażuje mięśnie różnych części naszego ciała, możemy liczyć na to, że nasza skóra stanie się jędrna oraz odmłodzona.

Po czwarte bieg jest najlepszym sposobem na pozbycie się cellulitu, który jest zmorą większości kobiet. Szybkie poruszanie nogami sprawi, że szybko pozbędziemy się zbędnej wody z organizmu, która jest główną przyczyną powstawania cellulitu. Jeśli będziecie bacznie obserwować swoje ciała, to zobaczycie efekty już po pierwszym tygodniu.

Po trzecie efektem biegania jest polepszenie się naszego stanu zdrowotnego. Niższe ciśnienie tętnicze, obniżony poziom cholesterolu, szybsze usuwanie toksyn z organizmu.. To jedynie część efektów zdrowotnych, które zapewni nam bieganie.

Co robić poza sportem, aby nasze efekty były zdumiewające? 

Przede wszystkim zdrowo się odżywiać, dostarczać sobie wiele witamin i w miarę możliwości ograniczyć słodycze oraz napoje słodzone, które jak wiadomo mają jedynie negatywny wpływ na nasze zdrowie. Poza tym pić dużo wody, najlepiej niegazowanej np. z plastrem pomarańcza lub też limonki.

Nie możemy zapominać też o naszym ciele. Watro zaopatrzyć się w dobry krem, który będzie miał wpływ na ujędrnienie naszego ciała.