Czy istnieje jakaś recepta na długie i szczęśliwe życie? Zarówno lekarze jak i dietetycy z pewnością powiedzą, że kluczem do długiego i zdrowego życia jest aktywność fizyczna. Ma ona niebagatelne znaczenie dla całego organizmu.

Bez względu na wiek warto o siebie dbać, uprawiać jakiś sport, ruszać się. Nie powinna w tym przeszkadzać ani pogoda ani też pora roku. Aktywność fizyczna może być bardzo różna. Mogą to być szybkie spacery, bieganie, jeżdżenie na rowerze, pływanie itd. Niektórzy aby uprawiać aktywność fizyczną nie potrzebują żadnych gadżetów. Inni zaś zwłaszcza ludzie młodzi lubią nowinki techniczne, które ułatwiają oraz uprzyjemniają treningi. Niektórzy korzystają z krokomierzy po to, aby codziennie monitorować ilość zrobionych kroków oraz z każdym dniem pokonywać ich coraz więcej. Inni z kolei są fanami pulsometrów, które mierzył tętno. Z pulsometrów korzystają zwłaszcza biegacze którzy biegają w określonym zakresie tętna.

Obecnie dużym ułatwieniem są urządzenia wielofunkcyjne takie jak na przykład zegarki które łączą w sobie wiele różnych urządzeń. Przykładem takiego urządzenia może być zegarek do biegania Polar M400 który można kupić na stronie http://www.dobiegania.pl/elektronika-do-biegania-pulsometry-zegarki-polar-m400-czarny-p-10587.html. Jest to nie tylko zegarek. Jest to urządzenie wielofunkcyjne z funkcją GPS oraz całodobowym pomiarem aktywności. W podanym linku można kupić zegarek bez nadajnika na klatkę piersiową. W zestawie znajduje się zegarek Polar M400, kabel USB oraz instrukcja obsługi Polar M400. Taki zegarek może być prawdziwym przyjacielem człowieka. Pomaga monitorować aktywność, pozostać aktywnym przez cały dzień. Zegarek wyświetla podsumowania aktywności podczas każdego dnia tygodnia oraz miesiąca. Ma wbudowany licznik kalorii które wliczane są na podstawie przebytej aktywności. Urządzenie również zlicza kroki zrobione w ciągu dnia. Liczba kroków szacowana jest na podstawie intensywności, regularności oraz częstotliwości ruchów nadgarstka. Przy pomocy aplikacji mobilnej Polar Flow można zobaczyć również pokonany dystans który będzie obliczony na podstawie liczby kroków. Ciekawą funkcję w zegarku Polar M400 jest monitorowanie czasu oraz jakości snu. Zarówno aplikacja mobilna oraz serwis internetowy Polar Flow udostępnią informacje na temat czasu oraz jakości snu. Poprzez analizę snu można zobaczyć jaki wpływ na niego mają codzienne aktywności. Funkcja powiadamiania o braku aktywności wskaże kiedy należy wstać po zbyt długim czasie siedzenia. Zegarek posiada również wiele ciekawych funkcji treningowych na przykład:

  • funkcja najlepsze wyniki -zapisuje najlepsze osiągnięcia oraz powiadamia wówczas kiedy pobije się własny rekord
  • w momencie zaplanowanych celów treningowych zegarek emituje sygnały dźwiękowe powiadamiając tym samym o potrzebie zwolnienia lub przyśpieszenia podczas treningu.

Wybór zegarka treningowego nie jest łatwym zadaniem wszystko zależy od tego jako aktywność się wykonuje oraz jakich funkcji oczekuje się. Zegarek do biegania Polar M400 ma wbudowany GPS. Świetną funkcją jest powrót do punktu początkowego. Dzięki tej funkcji można wrócić do punktu rozpoczęcia treningu najkrótszą drogą. Zegarek pokażę również odległość od danego punktu. Wskazuje również szacunkowy czas ukończenia treningu, pokazuje prędkość oraz tempo. Zegarek posiada m.in.

  • podświetlenie,
  • blokadę klawiszy
  • wodoszczelność do 30 metrów
  • zegarek działa w trybie wyświetlania czasu z monitorowaniem codziennej aktywności nawet do 24 dni
  • natomiast podczas treningu przy użyciu GPS oraz nadajnika na klatkę piersiową do 8 godzin

Wartość zajrzeć w podany link i zapoznać się z pozostałymi informacjami na temat zegarka. W razie pytań można bez problemu zwrócić się do obsługi sklepu która odpowie na wszelkie pytania i rozwieje ewentualne wątpliwości. Warto pamiętać o tym, że zegarek ten w sklepie dobiegania.pl można kupić w bardzo korzystnej cenie, która jest niższa od sugerowanej ceny detalicznej.