Biegacze trenują nie tylko latem kiedy świeci słońce, kiedy jest ciepło, temperatury są dodatnie, ale również zimą.

Trening zimową porą ma bardzo istotne znaczenie, ponieważ również wtedy buduje się kondycję na wiosnę. Odpuszczenie treningów zimą nie wpływa pozytywnie na organizm, na jego wydolność. Warto więc biegać o każdej porze roku. Należy jednak zadbać o odpowiedni ubiór.

Odzież do biegania ma bardzo ważne znaczenie dla komfortu biegania. Oczywiście latem jest dużo łatwiej, kiedy to wystarczy założyć zwykłe getry bądź spodenki, wygodne buty sportowe i już można ruszać w trasę. Zimną trudniej jest dobrać ubiór. Zwłaszcza wtedy kiedy termometr pokazuje wartości ujemne.

Biegając w zimie można

  • poprawić swoją wytrzymałość tlenową
  • siłę
  • wydolność całego organizmu

Strój biegacza powinien składać się z kilku warstw. Najlepiej niech to będą trzy warstwy.

  1. Warstwa podstawowa będąca techniczną koszulką
  2. Druga warstwa również z długim rękawem
  3. Oraz wierzchnia warstwa która będzie zapewniała odpowiednią ochronę zarówno przed opadami deszczu ze śniegiem i śniegu, ale również będzie chroniła przed wiatrem

Również należy odpowiednio dobrać dół stroju. Warto wybierać długie leginsy po kostki bądź ocieplane spodnie do biegania, takie które nie będą krępował ruchów. Innym sposobem jest założenie zwykłych długich cienkich legginsów i na to spodni dresowych. Koniecznie należy pamiętać o skarpetkach, które chronią ścięgno Achillesa. Do tego buty sportowe również dostosowane do tego po jakiej nawierzchni będzie się biegało. Inne buty należy wybrać na odśnieżone powierzchnie takie jak asfalt, a inne do biegania po ośnieżonym, często śliskim terenie. Biegacze nie mogą również zapominać o odpowiedniej ochronie głowy, bo przez głowę traci się bardzo dużo ciepła. Dlatego też należy chronić się zakładając czapkę bądź grubą opaskę. Oczywiście lepszym rozwiązaniem jest założenie czapki, która zakryję całą głowę i ciepło nie będzie uciekało w tak znacznym stopniu. Knieczne są również ciepłe rękawiczki, kiedy na dworze panuje mróz. Mogą być one wykonane z polaru bądź też z innego materiału zawierającego membranę która nie będzie przepuszczała wiatru. Taki strój wystarczy aby biegać w temperaturze do minus 15 stopni. Wszystko również zależy od indywidualnych preferencji biegacza.

Znaną oraz lubianą odzieżą do biegania jest odzież Under Armour. Można ją kupić w sklepie https://treningowy.pl/firm-pol-1308137287-Under-Armour.html. Jest to znana amerykańska marka która powstała w 1996 roku. Założyło ją dwóch przyjaciół: kapitan Futbolu Amerykańskiego oraz student Uniwersytetu w Maryland. Firma znana jest na całym świecie. Producent Under Armour obecnie sponsoruje ponad 100 drużyn oraz sportowców, w tym również polską drużynę piłki nożnej Jagiellonia Białystok. Marka ta może pochwalić się tym, że jako jedna z pierwszych stworzyła odzież która odprowadza wilgoć. To na niej zainspirowały się również inne sportowe znane marki. Warto zapoznać się z ofertą dostępną na podanej stronie internetowej. Ogromna ilość produktów, ciekawa kolorystyka oraz wzornictwo sprawiają, że odzież tak jest bardzo chętnie kupowana i noszona na całym świecie.